Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Salon dekorasyonunda kullanılması gereken birçok detay vardır. Misafirlerinizi ağırladığınız, arkadaşlarınızla eğlenceli anları yaşayabildiğiniz bu alanlar doğru şekilde dekora edilmelidir. Sadece misafir alanı değil aynı zamanda keyifli, dinlenmelik alanlar olarak dizayn edilmelidir.

Tercih edilen dekoratif örnekler, televizyon üniteleri, tablolar, duvar kağıtları, perdeler, oturma takımları, yemek masaları ve halılar gibi birçok ürün iç içe olmalıdır. Tüm bu eklemeler hayatınıza yeni bir bakış acısı katmanıza da yardımcı olacaktır. Tabi bu dekorasyon salonun size sunduğu alana göre kullanılmalıdır.

birevim kredisiz ev

Salon Şekline Göre Mobilya Tercih Etmelisiniz

Salonlar farklı şekillerde olabilmektedir. Dikdörtgen, kare ve küçük salonlar için alınacak mobilyalar farklılık gösterecektir. Kare salonlarda karşılıklı koltuklar tercih edilmelidir. Uzun koltukla televizyon koltuğu karşılıklı olmalıdır. Salonunuz dikdörtgen şeklinde olacaksa L oturma takımları en doğru seçimler olacaktır. Bu alan kullanımı açısından da önemlidir. Küçük salonu olanlar içinse bir oturma grubu yerine bir baza ve koltuk yeterli olacaktır. Bu alanlar şirin ve güzel bir görüntü kazandıracaktır.

Renk Uyumu Dekorasyona Dikkat Edilmelidir

Salonunuzda kullanacağınız tüm mobilyaları kullanırken sadece mobilya boyutlarına odaklanmamak gerekiyor. Bununla birlikte doğru renk tercihi yapmanızda gerekiyor. Küçük veya büyük olması fark etmeden daha sade renk eşyalar, renkli tablolar ile aksesuarlar tercih edilmelidir.

Eşyalar Öncesinde Duvar Renkleri Tercih Edilmelidir

Salona alınacak eşyalar öncesinde duvar renklerini tercih etmeniz gerekiyor. Bu tercihler sayesinde alan kullanımı daha rahat ve özel bir hal alacaktır. Duvarlar için fil dişi, çalış taşı, buzul yeşili, cam göbeği, pudra pembesi ve lila renkleri tercih edilmektedir. Bu seçimi yaptıktan sonra bu renklere uygun olan bej veya krem mobilya modelleri tercih edilebilir. Bu oluşturacağınız mekana daha şık ve farklı bir hava katacağı açısından önemlidir.

Daha sık değişim yapmak istiyorsanız duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Bu seçim tek bir renk yerine daha farklı desenleri evinizde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu sizin tercihinize göre, salonun havasını ve tarzını önemli seviyede değiştirecektir.

Salon Aydınlatmalarına Önem Verin

Salon dekorasyonu içerisinde aydınlatma genelde geri planda bırakılsa da aslında çok önemlidir. Aydınlık bir salon dinlenmeyi, oturmayı ve keyifli bir şekilde zaman geçirmenize de yardımcı olacaktır. Led ışıklar, spor ve avize tercihlerini yaparak aydınlatma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Tüm salonda yeterli seviyede ışık olması ayrıca dekorasyonunun da öne çıkmasına fırsat verecektir.

Duvar Aksesuarları Doğru Şekilde Kullanın

Salon dekorasyonunda son dokunuş aksesuar tercihleri olacaktır. Boşlukları doldurmak, eve farklı bir hava katmak açısından tablolar, biblolar önemlidir. Tabloların yerine dekoratif radyatör tercihleri de yapılabilir. Günümüzde bunun için çok farklı seçenekler sunulmaktadır. Eskitilmiş ürünler, modern tasarımlar arasında doğru seçimleri yaparak evinizin dekorasyonunu olması istediğiniz o özel hale getirmeniz daha kolay olacaktır.

birevim

Leave a Comment

five × 1 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |