Tasarım Sandalye Trendleri ve Süsleme Fikirleri

Mobilyaların geri dönüştürülmesi, son yıllarda en revaçta olan dekorasyon akımlarından biri. Tasarım fikirleri ve dekorasyon akımları, eski dönemlere göre daha kural tanımaz ve özgürler. Bir örnek renklerden, zıt renklerin ahengine, bilinenin aksine ait olduğu yerden farklı alanlarda kullanılmaya başlanan objelere kadar değişen çok fazla bakış açısı ve fikir var.

Banyo, mutfak, yatak odası, salon, antre gibi evlerimizin ilk aklımıza gelen bölümlerinde artık klasiğin dışında, özgür ve kuralsız bir yaklaşım söz konusu. Dekorasyonda sınırsız ve özgüvenli hareket etmek için onay beklemeyen yaklaşımlarını paylaşan birçok insan için bu fikirleri sergilemek bir terapi gibi.

birevim kredisiz ev

Kendi Sandalyenizi Tasarlayın

Genel olarak, dekorasyonu koltuk takımları ile sınırlandırsak da, artık tek tek tüm mobilya ve objelerin kendi alanında bir stili olmasına dikkat eder hale geldik. Örneğin, sandalyeler; yemek odaları ve mutfakla özdeşleşse de farklı kullanım alanlarına hitap etmeye başladılar. Farklı renk, desen, materyalden yapılmış bir sandalye evinizin tüm havasını bir anda değiştirebilir.

Eğer dekorasyona merakınız, el işlerine de yatkınlığınız varsa önereceğimiz fikirlerle siz de sandalyelerinizi dönüştürebilirsiniz. İster mutfakta, ister salonda, isterseniz yatak odası ve daha birçok yerde kullanabileceğiniz sandalyeler için nasıl tasarımlar yapabiliriz, yazımızın devamında bakalım.

  • Sandalyelerinizi hobi boyaları ile boyayabilirsiniz. Biliyorsunuz, mobilyaların aynı renkte olması gibi bir kural yok. Evinizi daha eğlenceli, daha dinamik göstermek istiyorsanız, her bir sandalyeyi farklı renklere boyayabilirsiniz. Üstelik uygulaması da son derece kolay bu yöntemle, sandalyelerinizi, sarı, kırmızı, yeşil ve mavi gibi canlı renklere boyayabilirsiniz.
  • Metalik etki yaratmak için metalik boyaları kullanabilirsiniz. Efekt fırçalarını kullanarak da sandalyeniz üzerinde farklı desenler oluşturabilirsiniz.
  • Kendinize bir konsept belirleyebilir ve bu konsept üzerinden tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Örneğin yaz konseptli bir sandalye tasarlamak isterseniz, ahşap sandalyelerinizin sırt kısmına deniz kabuklarını ve denizyıldızlarını boyayarak yapıştırabilirsiniz.

  • Artan kumaş ve kilimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Sandalyeleriniz minder kullanmaya müsait ise, bu kumaş ve kilim parçalarından minder yapabilirsiniz.
  • Resim yeteneğiniz varsa hobi boyalarını kullanarak, ahşap sandalyenizin sırt kısmına resim yapabilirsiniz. Veya hobi malzemeleri satan dükkânlarda, istediğiniz desen ve resmi, sandalyenize uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenebilir ve kolaylıkla yapabilirsiniz.
birevim

Leave a Comment

five × three =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |