Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri?

Tasarruf finansman şirketlerine son yıllarda artan talebi düzenlemek, insanların resmi olarak bu hizmetleri almasına yardımcı olmak için özel bir kanun çıkarıldı. Bu kanun kapsamında şartları tanımayan birçok şirketin tasfiyesine karar verildi.

birevim kredisiz ev

BDDK tarafından takip edilen ve düzenlenen bu şirketler içerisinde birçok önemli detay bulunuyor. En önemli detaysa 100 milyon TL’lik bir sermaye belirlenmiş olması diyebiliriz. Bu konuda doğru tercihi yapmak için insanların BDDK tarafından belirlenen ve lisans verilen şirketlerin listesine bakması yeterli oluyor. Bu kanun değişikliğinden önce sektörde 30’un üzerinde şirket varken günümüzde sadece 8 tane şirket kaldığını da ekleyelim.

Tasarruf Finansman Şirketleri

Tasarruf finansman şirketleri bu kurallar dahilinde ve BDDK’nın denetimde olduğu sürece kabul görüyorlar. Bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Şirketlerin resmiyetlerinin olup olmadığını anlamak için en doğru yöntem BDDK’nın sitesini ziyaret etmek olduğunu da ekleyelim.

Bu şirketler şimdilik bu sektörde resmi olarak hizmet verenler olarak listeleniyor. Bunların dışında hiçbir şirket BDDK tarafından onay verilmediği sürece herhangi bir şekilde bu sektörde yer alma şansına sahip olamıyor.

Tabi bu şirketlerinde faaliyetlerine devam edebilmesi için doğru şekilde işletilmeleri ve kanunlara uygun hareket etmeleri gerekiyor.

Faizsiz Finans Şirketleri

Faizsiz finans şirketleri talebin artmasıyla cevap verme konusunda sorun yaşamadan yollarına büyüyerek devam ediyor. Bu sebeple son 10 yılda birçok şirket kuruldu ve insanların bu taleplerine cevap vermeye başladılar.

Bu sektörün en büyük avantajı insanların ev, araba, arsa veya yüklü bir maliyete sahip bir ürün alırken eğer paraları yeterli gelmiyorsa faizsiz bir şekilde bunları almalarına olanak sağlamasıdır. Genelde sistemler ev ve araba alımı konusunda çalışıyor olsa da bunların dışında da seçenekler bulunuyor.

Yüksek bir gelir seviyesine ulaşmadan ev almak ancak bunu yaparken yüksek bir faiz ödemek istemiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basittir. Bu şirketlerden bir tanesiyle bağlantı kurarak sunulan kampanyalar arasından kendiniz için en doğru olanı tercih ederek ilerlemek olacaktır.

Faizsiz Ev Alma Firmaları

Faizsiz ev alma fırsatları günümüzde yüksek banka konut kredi faiz oranları sebebiyle insanlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Güç geçtikçe pastanın büyüdüğü bu sektörde artık sıkı bir denetim sağlanıyor.

İşlerini gerçekten doğru şekilde yapan, güçlü öz sermayeye sahip olan şirketler yollarına devam ederken bunların dışında kalanlarınsa kapatılmasına karar verildi. Bu aslında sektörün artık daha yasal ve ilerleme konusunda el verişe sahip bir hal almasını sağladı. Sizlerin bu durumda yapması gereken doğru adımları atarak ilerlemek olduğunu kesinlikle unutmamanız gerekiyor.

birevim

Leave a Comment

nineteen − 4 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |