Televizyon Arkası Duvar Kağıtları Nasıl Olmalı?

Evlerin salonunda ve oturma odalarında dekorasyon amaçlı, son zamanlarda en çok tercih edilen ve en trend uygulamaları arasında tv arkasında kullanılmakta olan duvar kağıtları var. İçeriğimizde televizyon arkasında duvar kâğıdı kullanmak istiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz? 3 boyutlu duvar kağıtları oda dekorasyonuna nasıl bir görüntü kazandırır? En çok tercih edilen kâğıdı modelleri hangileridir? Sorularına cevap vereceğiz.

TELEVİZYON ARKASI İÇİN 3 BOYUTLU DUVAR KAĞITLARI

birevim kredisiz ev

Günümüzde televizyonlar artık eskiye kıyasla çok daha geniş ve çok daha ince bir görüntüye sahiptirler. Televizyonların arkasında tercih edilmekte olan duvar kağıtlarının amacı da işte bu geniş ve ince görüntüyü oda içerisinde daha fazla yansıtabilmektir.

Bununla birlikte, duvara monteli ve geniş bir model olan televizyonun alt kısmında bulunan ünitesi de hem renk olarak hem de model olarak televizyon arkasında kullanılacak olan duvar kâğıdı ile uyum sağlamalıdır. Aksi takdirde televizyondan ziyade ya televizyon ünitesi odada daha baskın bir görüntüye sahip olabilir veya duvar kağıdı yüzünden çok daha sönük kalabilir.

Bu konuda en fazla tercih edilen model olan 3 boyutlu duvar kağıtları, odanızda oldukça şık bir dekorasyon oluşmasına katkı sağlayacaktır. 3 boyutlu duvar kağıtları yalnızca televizyon arkasında değil evin herhangi bir bölümünde de sıklıkla tercih edilmektedir.

DUVAR KAĞIDI MODELLERİ VE UYGULAMALARI

  • Televizyon arkası duvar için tercih edilen 3 boyutlu duvar kağıtları için unutmamanız gereken kural; oda içerisinde yer alan genel renk tonlarına ve odanın duruşuna katkı sağlamak zorunda olduğudur. Eğer odanın her köşesinde üç boyutlu duvar kâğıdı kullanırsanız, odanın şıklığını ve dekoratif duruşunu çok büyük ölçüde öldüreceksinizdir.
  • 3 boyutlu duvar kağıtlarını uygularken gözü kesinlikle yormayan renkler ve desenlerden yana olmalısınız. Yoğun renkler televizyon izlediğiniz esnada dikkatinizi sürekli dağıtacaktır.
  • Televizyon arkası taş görünümlü duvar kâğıdı da en fazla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Böyle bir model, oldukça şık bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Televizyon arkası için duvar kâğıdında aydınlatma da harika bir dekorasyon örneğidir. Oldukça farklı ve etkileyici bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Hem televizyon izlerken hem de televizyonun kapalı olduğu süre içerisinde ayarlanabilmekte olan ışık, zengin bir dekorasyon da sağlamış olacaktır.
birevim

4 Comments

  • Bizde televizyon arkasına göz yormayan taş desen yaptırdık çok güzel oldu 🙂

  • Açıkçası ben göz yormayan bir tasarım yaptırdım, televizyon zaten göz yoruyor, arka planın sakinleştirici olması lazım 🙂

  • Göz yormayan bir desen düşünüyorum bende televizyonun arkasına

Leave a Comment

17 + twenty =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |