Vizon Rengi Nedir?

Vizon rengi, adını kuzey yarım küreye has sansargiller ailesinden bir gelincik türü olan vizondan alır. Vahşi bir hayvan olan vizonun kürkünün rengidir. Sansargiller ailesinden olan vizonlar genellikle su kenarlarında yaşar. Avrupa vizonu ve Amerikan vizonu kürkleri için yetiştirilirler. Özellikle Amerikan vizonu oldukça değerlidir. Değerli oldukları için Amerikan vizonları birçok yerde çiftliklerde yetiştirilir.

birevim kredisiz ev

Vizon kürklerinin rengi kahverengi ve gri karışımı bir renktir. Koyu ve açık olmak üzere pek çok tonu vardır. Vizon rengi parlak değildir. Soluk ve nötr bir havası vardır. Özellikle iç mimaride ortamlara zengin ve şık bir görünüm katar. Ancak yanına gelen renklerle uyum içerisinde olmadığı zaman görüntü hoş olmayabilir.

Yaşamımızın her alanında bize eşlik eden vizon rengi özellikle; mobilyalarda, duvarlarda ve kıyafetlerde kullanılır. Modern tasarımları seviyorsanız vizon rengini kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak kombine edilmesi zor bir renk olduğunu da unutmamak gerekir.

Vizon Rengi Hangi Renk İle Kombinlenir?

Mobilyalarda ve duvarlarda kullanıldığında ortama şıklık katan vizon rengi, siyah renk ile kombinlendiğinde göz alıcı bir atmosfer sağlar. Renklerin tonu iyi ayarlanmalıdır. Aksi takdirde odayı karanlığa boğabilir. Siyah rengin yanında beyaz, krem ve mavi tonları da vizon rengine eşlik edecek renklerdendir.

Vizon rengi kıyafetlerde, ayakkabılarda, takılarda saat cüzdan gibi aksesuarlarda da kullanılır. Vizon rengini kıyafetlerde kullanmak hem şıklığı arttırır hem de sakinlik ve dinginlik verir. İnsan psikolojisinde bu rengin önemli bir yeri vardır. Enerjiyi artırır.

Ev Dekorasyonunda Vizon Rengi

Yatak odalarında vizon rengini ahşap renklerle kullanmak odaya ferahlık katacaktır. Açık olan vizon rengi koyu ahşapla uyum içerisinde olacaktır. Mesela ahşap mobilyalarla vizon rengi halıyı kombinleyebilirsiniz.

Oturma odalarında iyi bir dekorasyon yaratmak renk uyumunu yakalamakla olur. Mobilya, halı, duvar ve aksesuarlar arasında doğru renkleri seçtiğinizde ortam ferah olur. Koltuğunuzu vizon rengi mobilyalarınızı ahşap halınızı ise yeşil tonlarında seçebilirsiniz. Böylece oturma odanızı hem aydınlık hem de şık bir odaya dönüştürebilirsiniz.

Vizon rengi mutfaklarda da kullanılır. Son dönemde mutfaklarda genellikle beyaz tercih edilirken vizon tonlarının da kullanılması şık bir dekor önerisi olabilir. Alt raflarda vizon tonları üst dolaplarda beyaz tercih edilebilir.

birevim

Leave a Comment

ten + ten =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |