Wi-Fi Ağınızı Daha Hızlı Hale Getirmeniz Mümkün

Günümüzde hayatın akışı içerisinde akıllı cihazların çok önemli bir yeri var. Bilgisayar, tablet veya mobil olarak kullanılan bu cihazlar internet sayesinde bizlerin işlerine yarıyor. Bunlar için Wi-Fi sistemi daha çok tercih ediliyor. Bunun da kaliteli bildiğiniz gibi ülkemizde tartışılır seviyelerde bulunuyor. Wi-Fi ağınızı daha hızlı düzeye çıkabilmesi için yapılması gereken doğru şekilde kullanım olacaktır.

birevim kredisiz ev

Kullanılmayan Sekmeleri ve Uygulamaları Kapatın

Genelde bilinen bir detay olmakla birlikte tarayıcı da genelde birçok sayfayı aynı anda açık tutuyoruz. Bunlar kullanılmasa dahi bunların açık olması internet akışının bölünmesine neden oluyor. Bunun için ilk yapılması gereken internetinizi hızlandırmak için doğru noktaların açık olması diğer uygulamaların ve sayfaların kapalı olması gerektiğidir.

İnternet Hızını Test Edin

Öncelikle wi-fi ağının kalitesini arttırmaya karar vermeden önce servis sağlayıcıdan size sağlanan internet hızına odaklanmanız gerekiyor. Bunun için speed test yapmalısınız. Bunun için internette size yardımcı olacak birçok site vardır. Bu testi yaparken internet ile çalışan tüm sayfaları ve uygulamaları da kapatmayı ihmal etmemelisiniz.

Evin Hangi Noktasında Sinyal Gücünün Güçlü Olduğuna Bakın

Wi-fi birçok insanın bildiği gibi dalgalar üzerinden interneti bulunduğu alana yayıyor. Bu konudan verim almak için hangi noktanın evin en çok internet yayacağı nokta olduğunu bulmalısınız. Bunun için kullanılabilecek olan uygulama OpenSignal seçeneğidir. Bu sayede modeminizi evin hangi noktasına koymanız gerektiğini öğrenebilir ve buda interneti daha iyi kullanmanıza yardımcı olur.

Cihazlardan Virüsleri Temizleyin

Cihazlarda bulunan zararlı olan yazılımlar internetin kullanımını etkilediği gibi aynı zamanda bilgisayar- internet ağı bağlantısını da azaltmaktadır. Bunlardan kurtulmak için ücretsiz ya da ücretli olarak sunulan anti virüs uygulamalarını indirip, ardından tarama yapmalısınız. Bu sayede tüm sistem temizlenecek ve rahat bir kullanım imkanı ortaya çıkacaktır.

Modeli Kapatıp Açın ve Sinyal Engellemeyen Bir Nokta Seçin

Bazen modem sebebiyle de internetin düşük hızda kullanılması olabiliyor. Bunun en büyük sebebi şifrenizi bilen birilerinin bağlı olması olabiliyor. Bunun için ilk olarak modemi açıp kapatın. Ardından kullanmayı tekrar deneyin. Eğer gözle görülür bir rahatlama varsa tavsiyemiz modem şifrenizi değiştirmeniz olacaktır.

Modemi koyulan yer evin ya da yaşam alanının merkezinde olmalıdır. Duvarların, evde ki eşyaların arkasına koymak veya evin en uç köşesine koyarak diğer odalardan çekmesini beklemek hata olacaktır.

Modemlerin etkisini azaltacak en önemli detay elektronik cihazladır. O sebeple modemin yanında hiçbir elektronik cihazın olmamasına dikkat ederek onu yerleştirmelisiniz.

Tüm bunları yapmanıza rağmen gerekli geri dönüşü alamazsanız son yapmanız gereken iki seçenek kalıyor. Öncelikle modeminiz eskiyse onu değiştirmelisiniz. Bunun yanında servis sağlayıcınız ile görüşmeli ve teknik bir sorun sebebiyle düşük seviyede internet aldığınızı ve yardımcı olmaları gerektiğini iletmelisiniz.

birevim

Leave a Comment

11 + sixteen =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |