Yaz Mevsimi İçin Duvar Dekorasyonu Önerileri

Ev dekorasyonunuzu mevsimin renklerine uygun olarak değiştirmeyi seviyorsanız, bu yazımız tam sizin için. Sonbahar- kış mevsimlerinde, kahverengi ve toprak renklerini daha çok kullanıyoruz. İlkbahar ve yaz mevsiminde ise doğanın uyanması ile beraber canlı renklerin etrafımızı sarması çok hoş görünür. Evlerimizde de aynı durum geçerli. Çok ekonomik yöntemlerle, bütçenizi zorlamadan yapacağınız bazı değişikliklerle evinizi mevsim renkleri ile dekore edebilirsiniz. Üstelik bunun için mobilyalarınızı değiştirmenize gerek yok, duvarlarınızı kullanın…

Duvarlarınızı Boyayın

birevim kredisiz ev

En etkili, en pratik ama etkisi en büyük değişikliklerden biri duvarınızı boyamaktır. Evinize daha taze bir görünüm kazandırmak için, başvuracağımız ilk yol, duvarlarımızı boyamak olabilir. Üstelik boya yapmak, eskiye göre çok daha pratik bir iştir. Bunun için bir ustaya bile ihtiyacınız yok. Geometrik desenler ya da boya efekt ürünleri hobi dükkânlarından edineceğiniz boyalar ve malzemelerle yapabilirsiniz.

Çerçevelerinizin Rengini Değiştirin

Son yılın trendlerinden biri olan çerçeveler, göze en hoş görünen dekorasyon malzemesidir. Uygulama yolu kolay olduğu gibi dilediğimiz zaman söküp çıkarabilir ya da rengini değiştirebiliriz. Yaz mevsiminde daha canlı renkleri kullanmayı sevdiğimiz için, çerçevelerde yapacağımız renk değişikliği ile bahar havasını evimizde yaşayabiliriz.

Duvar Kâğıtlarında Doğayı ve Renklerini Kullanın

İlkbahar ve yaz mevsimi, doğanın en canlı olduğu ve tabiatın uyandığı aylardır. Bu günlerde, bitkiler en güzel renklerini sunarlar. Evlerimizde kullanacağımız duvar kâğıtlarında, doğanın uyanışından, bitkilerden faydalanabiliriz. Doğa temalı duvar kâğıtları ile tarzınızı birleştirip, kullanacağınız canlı renklerle evinizi dekorasyonuna hareket katabilirsiniz.

Deniz Kabukları ile Duvarınızı Süsleyin

Deniz kabuklarının belki de en güzel kullanım yerlerinden birinin duvarlar olduğunu biliyor muydunuz? Değişim için çok paralara ihtiyacınız yok. Bütçenizin az olduğu yerde yaratıcılığınızı devreye sokun. Yaz mevsiminde, deniz kıyısından toplayacağınız deniz kabuklarını duvar süslemesinde kullanabilirsiniz. Bunun için birkaç farklı fikir hazırladık. Aynalarınızda, çerçevelerinizde, duvar rafına koyduğunuz saksılarda bir yapıştırıcı yardımı ile yapıştırdığınız deniz kabukları evinizin dekorunu güzelleştirebilir. Yine bir yapıştırıcı ile bir panel üzerine istediğiniz şekilde monte ettiğiniz deniz kabukları, duvarınızda hoş bir dekor oluşturabilir.

Duvar Dekorasyonunda LED Etkisi

Her gün yeni bir dekorasyon fikri çıkıyor. Siz de bu fikirleri uygulamayı seviyorsanız, LED uygulaması da aklınızda olsun. Aydınlanma amaçlı kullanılan LED ler, dekoratif malzeme olarak da karşımıza çıkıyor. LED ışıklı duvar panoları, hem modern hem de enerjik modelleri ile biliniyor.

birevim

6 Comments

Leave a Comment

2 × 1 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |