Yılbaşı Süsleri İçin Kendin Yap Fikirleri

Yeni bir yılı karşılamaya hazırlanırken hepimizin içi heyecan dolar. Evler, caddeler, sokaklar, dükkânlar her yerde renkli yılbaşı süsleri görürüz. Kırmızı ve yeşil renk ağırlıklı bu süsler, hepimizin içini açar. Her yıl gerçekleşen kutlamalarda biz de bunduğumuz yeri süslemek için çeşitli malzemeler alırız. Kozalaklar, kapı süsleri,  büyük kırmızı çoraplar ve daha birçok şey. Bu malzemelerin maliyetini en aza indirmek için elimizde bulunan malzemeleri değerlendirebiliriz. Böylelikle hem tasarruf edebilir hem de yeni yılı coşkuyla karşılayabiliriz. Bunun için size birkaç küçük ipucu verebiliriz.

Elbise Askısından Kapı Süsü

birevim kredisiz ev

Metal elbise askınızı yuvarlamakla işe başlayabilirsiniz. Ardından topladığınız kozalakları, bu metal askının çevresine yapıştırabilir, aralara renkli kumaşlar ya da yılbaşı süsleri ekleyerek yeni bir kapı süsüne sahip olabilirsiniz. İsterseniz odanıza, isterseniz evinizin kapısına asabileceğiniz bu kapı süsü uzun yıllar sizinle olabilir.

LED Işıklı Süsleme

LED ışıklar, yeni yılın vazgeçilmez süslerinden biridir. Kozalaklarla süsleyeceğiniz halatlara belli aralıklarla monte edeceğiniz LED ışıkları odanıza veya iş yerinize, dilediğiniz her yere asabilirsiniz.

Paletten Yılbaşı Ağacı

Paletlerden oluşturulan yılbaşı ağacı çok hoş görünen bir yılbaşı süsü olabilir. Yılbaşı ağacı şekli verilen paletinizi istediğiniz renge boyayın. Odanızın tarzına göre kahverengi veya beyaza boyayabilirsiniz. Ardından yılbaşı süslerinizi ve LED ışıklandırmanızı, ağaç süsler gibi, paletlerin üzerine çift taraflı bant yardımı ile yapıştırabilirsiniz.

Çerçeveden Yılbaşı Ağacı

Yine çok hoş bir fikirle karşınızdayız. Aile fotoğraflarınızı çerçeveletip, hem güzel bir anıya hem de yılbaşı ağacına sahip olabilirsiniz. Bunun için odanızın bir duvarına ihtiyacınız var. Seçtiğiniz duvara, ağaç şeklinde yerleştireceğiniz resim çerçevelerinin etrafına LED ışıklar geçirebilirsiniz. 

Şişelerden Yılbaşı Süsü

Evimizde bulunan ve büyük ihtimalle çöpe gidecek olan şişeleri değerlendirebiliriz. Bunun için hobi boyalarına ve şişelere ihtiyacımız var. Dilediğimiz renklere boyayabileceğimiz şişeleri yılbaşı süsü olarak kullanabiliriz. Daha sonrasında bu şişeleri atmayıp, evimizde dekorasyonumuzun bir parçası yapabiliriz.

Halat ve Dallardan Yılbaşı Ağacı

Yeni bir yılbaşı ağacı fikri ister misiniz? Bunun için halat, dal, LED ışık ve süslemelere ihtiyacınız var. Çevreden topladığınız farklı boyuttaki ağaç dallarını büyük bir üçgen olacak şekilde, ağaç şeklini vermeye çalışarak, halat yardımı ile birbirine bağlayalım. Bu halatların etrafına LED ışıklar geçirelim. Dallara astığımız yılbaşı süsleri ile yılbaşı ağacımızı tamamlayalım.

birevim

11 Comments

 • Yılbaşı her ne kadar bizim dinimizde olan bir kutlama olmasa da çocuklar için iyi bir anı olması için ufak tefek süsler yapılabilir diye düşünüyorum 🙂

  • Merhaba Beyza Hanım,
   Bu yılbaşı süsleri olarak adlandırılan süsleri sadece yılbaşında değil yılın her günü evlerimiz renklendirmek için kullanabiliriz.

 • Evde bir çok şey yapılabiliyormuş biz bunlara boş yere para veriyoruz evde bu sene çocuklarla yapalım bunları 🙂

  • Merhaba Enes Bey,
   Süsler genelde evde hazırlanabilecek niteliktedir. Özellikle çocuklar bu gibi faaliyetlere çok ilgi göstermektedir.

 • Paletten yılbaşı ağacı fikri çok şaşırttı, nasıl yapılabilir şeklinde ki videolarınızı da bekliyoruz 🙂

 • Önerilerden ilginç olanlar var ama dışarıda bir süs topuna çok para vermektense evde denemeye değer 🙂

 • Gerçekten çok güzel fikirler vermişsiniz ellerinize sağlık 🙂

 • Yılbaşı süsleri için güzel fikirler vermişsiniz teşekkürler 🙂

Leave a Comment

eleven + fifteen =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |