Zoom Meeting Nasıl Kurulur, Üye Olunur ve Kullanılır?

Salgın ile birlikte hayatımız çok ciddi bir şekilde değişti. Ancak insanlık olarak yine çıkar bir yol bulduk ve bu süreci kayıplar yaşamakla birlikte atlatmaya başladık. Bunun için kullanılan programların ve ekipmanların yardımı çok fazla oldu. Bunlardan birisi uzaktan iletişim kurmamıza yardım eden Zoom isimli uygulama oldu. Peki, zoom meeting nasıl kurulur, üye olunur?

birevim kredisiz ev

Zoom Meeting Nedir? Zoom Uygulaması Ne İşe Yarar?

Zoom Meeting, basitçe anlatmak gerekirse internet sayesinde uzaktan video konferans ile bağlantı sağlayan bir program olarak dikkat çekmektedir. Hem bilgisayar hem de mobil cihazlardan rahatça kullanılabilmektedir. Evde çalışmanın yaygınlaştığı, insanların sevdiklerinden uzaklaştığı bu günlerde program milyonlarca insan tarafından kullanılmaya başladı. 2019 yılının sonunda 10 milyon olan kullanıcı sayısı 2020 ortasına geldiğinde 200 milyona çıktı.

Bu uygulamadan yararlanmak için yapmanız gereken onu elektronik cihazınıza indirip kurmanız yeterli olacaktır.

Mobil Cihaz İçin Zoom Meetings Nasıl İndirilir?

Mobil cihazınız Android işletim sistemine sahipse Google Play üzerinden, İOS işletim sistemine sahipse App Store üzerinden uygulamayı indirip kurmanız mümkündür.

Bilgisayar için Zoom Meetings Nasıl İndirilir?

Bilgisayar için yapmanız gereken sitesine girip Zoom Client for Meetings kısmında bulunan “Download” kısmına tıklayıp indirmek olacak. Ardından kurulumu yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zoom Nasıl Kullanılır?

Zoom uygulamasını indirdikten sonra kullanabilmek için kurulumunu doğru şekilde yapmanız önemli olacaktır. Otomatik olarak indirdiğiniz programı tıklamanız ve kur demeniz yeterli oluyor. Sistem otomatik olarak kendisini sizin kullanımınız için hazır hale getirecektir.

Zoom’da Nasıl Oda Kurulur?

Zoom sistemine dahil olmak için öncelikle hesap oluşturmalısınız. Bir odaya mı katılacak yoksa bir oda mı kuracağınıza göre bu adımlar değişiklik gösteriyor. Üye olmak için gerekli bilgileri vermeniz ve mail adresinizi yazmanız yeterli olacaktır.

Bunun ardından yeni hesabınız ile “Sing İn” butonuna basarak giriş yapmalısınız. Ardından yapmanız gereken “New Meeting” butonuna basmak olacaktır. Bunun ardından toplantıya “Invite” tuşuna basarak insanları davet etmek olacaktır. Bu uygulama ile işlerinizi yürütebilir, toplantı yapabilir ve arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz.

Zoom Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zoom uygulamasında bir toplantıya davet edildiyseniz ekranınızda yazan “Join a Meeting” butonuna basmalı, size gelen ID ve parolayı yazarak giriş yapmalısınız.

Zoom ücretsiz bir program olmakla birlikte ücretsiz sürümünde toplantılar 40 dakika ile sınırlanmıştır. Ücretli versiyonu için herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Ödemeden kullanmak mümkün olsa da kaliteli bir şekilde işlerinizi yapmak için 14.99 dolar aylık abonelik ücretini ödemeniz gerekiyor. Yıllıksa 149.90 olan ödemeyi yapmalısınız.

Zoom içerisinde toplantıları verimli hale getiren birçok detay var. Konuşmacıların sesini kısabilir, bilgisayar ekranını karşılıklı olarak paylaşabilir, arka plan yaparak rahatça kullanabilirsiniz. İnsanların ekrana aynı anda müdahale etmelerini dahi sağlamanız mümkündür.

birevim

Leave a Comment

3 + 14 =

Copyright © 2019. Uzmanevim.com |